Новини

Чи поновлять «спецрежим» для фермерів?

17.02.2017 / 12:20

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6091 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників».

Документ спрямований на відновлення спеціального режиму оподаткування ПДВ для малих та невеликих сільськогосподарських підприємств, зокрема фермерських господарств, площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 га. Крім того, законопроект передбачає вдосконалення окремих положень щодо електронного адміністрування податку на додану вартість.

Автори законопроекту № 6091 пропонуютьвнести такі зміни до статей 200-1 і 209 Податкового кодексу України:

– поновити чинну до 2016 року спрощену систему оподаткування податком на додану вартість для тих малих та середніх сільськогосподарських підприємств, площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 гектарів;

– відмовитися від спеціального режиму оподаткування ПДВ у сферах лісового господарства та рибальства;

– обмежити кількість у одному господарстві поголів’я тварин, вирощування яких є підставою для застосування суб’єктом тваринництва спрощеної системи оподаткування ПДВ;

– звільнити від спеціального режиму оподаткування діяльність у сфері птахівництва, зокрема з виробництва яєць;

– уточнити порядок електронного адміністрування податку на додану вартість у межах спеціального режиму оподаткування.

Водночас із Прикінцевих положень Податкового кодексу вилучити норму про втрату чинності з 2017 року статті 209 «Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства».

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42