Новини

Печатки вже не обов'язкові! Ухвалено важливий для бізнесу закон

24.03.2017 / 11:30

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект № 4194 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними — особами підприємцями».

Законопроект удосконалить державне регулювання використання печаток у господарській діяльності.

Зокрема, виключається необхідність використання печаток у взаєминах суб'єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування і встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання держорганом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі.

Відповідно до закону суб'єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов'язковим. Наявність або відсутність відбитку печатки підприємства на документі не створює юридичних наслідків. Копія документа, який на виконання вимог законодавства подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи — підприємця.

Закон також встановлює, що виготовлення та придбання печаток здійснюється без отримання будь-яких документів дозвільного характеру.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42