Новини

Нові правила надання податкових консультацій

28.03.2017 / 11:30

Проект порядку ведення єдиної бази індивідуальних податкових консультацій на погодженні в Мінфіні

Передбачається, що з 1 квітня 2017 року відповідно до Закону України № 1797 від 21.12.2016 діятимуть нові правила надання податкових консультацій. Відтепер такі консультації вже не надаватимуться в електронній формі, а тільки в усній або письмовій. При цьому податкова консультація, надана в письмовій формі, підлягатиме реєстрації в Єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті ДФС.

Порядок ведення та форму Єдиної бази індивідуальних податкових консультацій розроблено згідно зі статтею 52 Податкового кодексу України. Відповідний проект наказу знаходиться на погодженні у Мінфіні. Про це йдеться у листі ДФСУ від 17.03.2017 р. №6531/7/99-99-10-03-18.

Як зазначено у листі, проект передбачає порядок реєстрації консультацій та створення на веб-сайті ДФС відповідного реєстру з можливістю пошуку консультацій за:

  • номером,
  • датою,
  • ключовими словами,
  • номером судової справи (за наявності),
  • органом, що видав таку консультацію.

Передбачається, що інформація в індивідуальних податкових консультаціях має бути актуальною, не повинна містити персональних даних, даних з обмеженим доступом та неперевірених або неузгоджених відомостей, якісно підготовленою та змістовною.

Окремо податківці звертають увагу, що консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків від відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно). З 1 січня 2018 року індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), не підлягає застосуванню.