Новини

Реформа системи ДФС на боці інтересів легального бізнесу

29.03.2017 / 16:30

Кабінетом Міністрів України на черговому засіданні уряду 29.03.2017 р.  затверджено концепцію реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику.

За словами Міністра фінансів України Олександра Данилюка, концепція є спільним баченням Мінфіну та ДФС шляхів розвитку служби і передбачає напрями реформ щодо оптимізації структури та інформаційних технологій, а також антикорупційні заходи, а відтак — розвиток персоналу, прозорість оплати праці, низку перетворень, необхідні комунікації.

Серед основних завдань щодо реформування митної справи, зокрема, є:

  • запровадження інституту уповноважених економічних операторів,
  • реалізація повноцінного електронного документообігу,
  • забезпечення доступу бізнесу до повної інформації.

При цьому для реформування податкового блоку необхідним є виконання вимог Податкового кодексу та реалізація функціонального електронного кабінету платника податків, удосконалення роботи центрів обслуговування, підвищення якості індивідуальних податкових консультацій тощо.

Серед іншого, Міністр повідомив, що нова внутрішньо-організаційна структура ДФС буде затверджена протягом наступних двох тижнів. Над її розробкою працюють ДФС, Мінфін у консультаціях з МВФ. Щодо чинної організаційної структури, то, на думку Олександра Данилюка, вона є застарілою і не відповідає практикам сучасних податкових адміністрацій, внутрішня структура яких будується на функціональному принципі, а не в розрізі податків чи юридичного статусу платників.  Передбачається, що вже цього тижня буде проведено низку спільних реформ між Мінфіном та ДФС для імплементації першочергових кроків у реформі ДФС. 

 Свою оцінку концепції реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику, висловив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який переконаний, що напрацьована концепція та конкретні рішення дадуть змогу побудувати сучасну європейську систему в Україні, яка, зокрема, включає технічне переоснащення та модернізацію митної служби, зміну організаційної структури, підвищення кадрового потенціалу.

У цілому результатом реформи ДФС мають бути системні зміни, покликані пожвавити економічне зростання, допомогти легальному бізнесу. Це сприятиме викоріненню «сірих» і «чорних» схем у нашій країні.