Новини

За порушення правил реєстрації яких податкових накладних штрафуватимуть, а яких — ні?

30.03.2017 / 15:30
За порушення правил реєстрації яких податкових накладних штрафуватимуть, а яких — ні?

ДФС України висловлено власну позицію щодо питання застосування штрафних санкцій на підставі п. 120 1.2 ст. 120 1 Податкового кодексу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (далі — податкових накладних) в ЄРПН, яка полягає в наступному.

Штрафні санкції, визначені пунктами 1201.1 та 1201.2 ст. 1201 Податкового кодексу, не застосовуються до платників податку за порушення ними граничного строку реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних:

- що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, та/або

- що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Водночас п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу встановлено обов'язок платника податку нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, — у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях.

Таким чином, у разі порушення платником податку термінів реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу, до такого платника податку застосовуються штрафні санкції, визначені відповідно пунктами 1201.1 або 1201.2 ст. 1201 Податкового кодексу, у визначених розмірах.

(Лист ДФС України від 03.03.2017 р. № 709/4/99-99-15-03-02-15)