Новини

Стабільні ставки податків та зборів — запорука сприятливого бізнес-клімату

30.03.2017 / 18:00

У зв’язку із сутужною ситуацією, що склалася в українській економіці, для залучення інвестицій, підтримки і захисту бізнесу у Верховній Раді України розроблено та зареєстровано проект Закону № 6252 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо додаткових гарантій стабільності податкової системи).

У пояснювальній записці до документа зазначено: світовий досвід функціонування різних податкових систем свідчить, що найкраще економіка функціонує не в тих країнах, де податкові ставки найнижчі, а в тих, де податкова система із року в рік зазнає найменших змін.

У п. 4.1.9 ПКУ одним із основних принципів податкового законодавства визначено принцип його стабільності. Цей принцип полягає в тому, що зміни до будь-яких елементів податків і зборів не можуть вноситися пізніше, як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, у якому діятимуть нові правила та ставки. Окрім того, податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Незважаючи на однозначність зазначених вимог, зміни до ПКУ вносяться із порушенням усіх принципів податкового законодавства, зокрема і принципу стабільності. Таким чином, необхідно на законодавчому рівні закріпити додаткові гарантії стабільності податкової системи.

Законопроект передбачає, що п. 4.1.9 ПКУ буде доповнено і закріплено з урахуванням того, що ставки податків і зборів не можуть змінюватися частіше ніж один раз на п’ять років.