Новини

Розмір разової грошової допомоги планують підвищити в середньому на 26 %

05.04.2017 / 16:00

Розмір щорічної разової грошової допомоги, яка виплачується до 5 травня  ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», жертвам нацистських переслідувань, у 2017 р. збільшиться в середньому на 26 %. Про це на засіданні Кабінету Міністрів 5.04.2017 р. заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, Мінсоцполітики опрацьовує питання щодо збільшення розмірів виплат. Зокрема, у 2017 р. пропонується розмір разової грошової допомоги встановити:

1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаними інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 500 грн;

II групи – 3 100 грн;

III групи – 2 700 грн;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 200 грн;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3 500 грн;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 600 грн;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 грн.

Міністр також зазначив, що підвищення відбувається в рамках бюджету, без додаткового фінансування, за рахунок перерозподілу коштів.

Урядовий портал