Новини

Продаж продукції (послуг) літакобудівниками: чи є ПДВ?

07.04.2017 / 17:20

Відповідно до п. 41 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу тимчасово, до 01.01.2025 р., суб'єкти літакобудування, що підпадають під дію норм ст. 2 Закону № 2660, звільняються від оподаткування ПДВ за операціями з:

ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб літакобудівної промисловості, якщо такі товари є звільненими від оподаткування ввізним митом згідно із пп. 13 п. 4 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України;

постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконуються для потреб літакобудівної промисловості.

У встановлений період операції з продажу продукції (послуг), виробленої зазначеними підприємствами за рахунок коштів Державного бюджету України, оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.

У разі порушення вимог, встановлених п. 41підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу, до платників податку — суб'єктів літакобудування застосовуються норми розділу II цього Кодексу.

Отже, тимчасово, починаючи з 01.01.2017 р. і до 01.01.2025 р., до операцій з продажу продукції (послуг), визначених абзацом четвертим п. 41 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу, застосовується ставка ПДВ у розмірі 0 %.

При цьому для застосування ставки ПДВ у розмірі 0 % до таких операцій відповідна продукція (послуги) має бути вироблена (надана) виключно:

суб'єктами літакобудування, що підпадають під дію норм ст. 2 Закону № 2660;

за рахунок коштів Держбюджету України.

Водночас у разі якщо оплата за постачання у майбутньому продукції, визначеної абзацом четвертим п. 41 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу, відбулася у повній мірі до 01.01.2017 р., але фактичне відвантаження (передача прав власності) продукції здійснювалося, починаючи з 01.01.2017 р., то до операції з постачання такої продукції застосовується ставка ПДВ у розмірі 20 %.

У разі якщо оплата за постачання у майбутньому продукції, визначеної абзацом четвертим п. 41 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу, відбувалася частково до 01.01.2017 р., а частково після вказаної дати, то нульова ставка ПДВ у розмірі 0 % застосовується до операції з постачання лише частини такої продукції, оплату за яку здійснено, починаючи з 01.01.2017 р.

(Лист ДФС України від 14.03.2017 р. № 5087/6/99-99-15-03-02-15)

«Гарячі лінії»

Дата: 28 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42