Новини

Сферу переказу електронних коштів і платіжних систем планують удосконалити

11.04.2017 / 14:20

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує парламенту прийняти за основу проект Закону України № 5361 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів». Цей документ передбачає удосконалення законодавства України у сфері платіжних систем та переказу коштів.

Завдяки запропонованим цим законопроектом змінам вдасться покращити регулювання платіжних систем, упорядкувати діяльність небанківських фінансових установ на ринку платіжних послуг, надати право небанківським фінансовим установам здійснювати випуск електронних грошей, удосконалити порядок здійснення оверсайту платіжних систем, привести національне кримінальне законодавство у відповідність до вимог європейського законодавства.

Також визначено повноваження Національного банку щодо встановлення рівня статутного та власного капіталу, контролю обігу коштів, отриманих постачальниками від користувачів, передбачено право накладати штрафи на юридичних осіб — об’єктів оверсайта та встановлювати їх розмір. Окрім цього, впорядковано процедури реєстрації суб’єктів ринку в Реєстрі платіжної інфраструктури.

Для доопрацювання законопроекту до другого читання вирішено створити робочу групу за участі народних депутатів України — членів Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності, Кабінету Міністрів, Національного банку, Генеральної прокуратури, Національної поліції, фахових асоціацій та експертів.

Під час засідання Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності також було прийнято рішення рекомендувати парламенту повернути на доопрацювання з наступним поданням на повторне друге читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регульованих ринків та деривативів» (№ 3498).