Новини

Форму декларації про доходи знову оновлюють

14.04.2017 / 15:00

Мінфін оприлюднив проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Зазначеним документом буде внесено зміни до форми Податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення.

Проект акта розроблений Мінфіном разом із ДФС з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Нагадаємо, що відповідно до цього Закону:

  • фізичним особам — підприємцям надано право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов'язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування; 
  • передбачено, що фізичні особи — платники податків мають право на розстрочення податкових зобов'язань, нарахованих на суму боргу (кредиту та/або відсотків), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов'язання. 

Зазначені зміни у порядку оподаткування фізичних осіб передбачають внесення змін до форми декларації про майновий стан і доходи та додатка Ф2 до неї. 

Видання зазначеного наказу дасть змогу реалізувати положення Податкового кодексу України в частині виконання фізичними особами — платниками податків обов’язку щодо декларування доходів.

Міністерство фінансів України