Новини

Порядок стягнення дебіторки в рахунок податкового боргу оновлюється

20.04.2017 / 14:20

Порядок використання додаткових джерел погашення податкового боргу № 569 від 10.10.2013р. пропонується скасувати, а натомість — затвердити порядок використання дебіторської заборгованості та/або майна юридичної особи як джерел погашення боргу платника податків та/або відокремленого підрозділу юридичної особи.

Проект наказу Мінфіну про затвердження відповідного порядку передано на узгодження до Державної регуляторної служби й оприлюднено на офіційному веб-сайті відомства.

Необхідність таких змін зумовлена розмежуванням компетенції Мінфіну та ДФС відповідно до Закону від 21.12.2016 №1797.

Документ визначає механізм стягнення з дебіторів платника податків, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючий орган, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків, та майна юридичної особи у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу.

У цілому оновлений порядок, проект якого пропонується затвердити, не дуже відрізняється від чинного порядку використання джерел погашення податкового боргу. Основне нововведення документа — заміна «органів доходів і зборів» «контролюючими органами». Тож наразі контролюючий орган повідомляє  платника податків про визначення додатковим джерелом погашення податкового боргу його дебіторської заборгованості; укладає договір про переведення права вимоги дебіторської заборгованості платника податків на контролюючий орган і звертається до суду в разі відмови його укласти тощо.