Новини

Положення про акцизні марки буде доповнено

27.04.2017 / 12:45

ДФС оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

Проект розроблено з метою приведення нормативно-правових актів КМУ у відповідність до Закону України від 21.12.2016 р. № 1797-ХIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», Закону України від 20.12.2016 р. № 1791-VIII «Про внесення до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», якими вдосконалено особливості продажу акцизних марок виробникам/імпортерам алкогольних напоїв і тютюнових виробів, адміністрування акцизного податку. 

Поставленої мети буде досягнуто внесенням змін до пунктів 7, 10 та 14 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 № 1251. Їх доповнять відповідними нормами щодо:

  • продажу марок акцизного податку імпортерам алкогольних напоїв і тютюнових виробів на підставі заяви, поданої в електронній формі, замість паперової;
  • обмеження продажу марок акцизного податку в останньому кварталі року (зазвичай перед підвищенням ставок акцизного податку) в розмірі не більше 115 % середньомісячної реалізації тютюну за попередні три місяці;
  • заборони вимагання контролюючим органом від покупців марок акцизного податку в цілому, а не лише від імпортерів, документів, не передбачених ст. 226 Податкового кодексу України.