Новини

Мінекономрозвитку вважає дії АМКУ загрозою реформі управління держпідприємствами

27.04.2017 / 16:30

25 квітня Антимонопольний комітет України надав рекомендації щодо перегляду постанови Кабінету Міністрів України № 390, яка зобов’язує найбільші компанії державного сектору економіки проводити незалежний аудит річної фінансової звітності.

Крім цього, постановою встановлено жорсткі, але об’єктивні та прозорі кваліфікаційні критерії щодо якості, професіоналізму та репутації для аудиторських фірм, які допускаються до проведення зазначеного аудиту.

У МЕРТ підкреслюють, що найбільш жорсткі критерії застосовуються лише до аудиторів 46 особливо важливих держпідприємств. Це рішення є невід’ємною частиною реформи управління держкомпаній, оскільки впроваджує світові стандарти прозорості та підзвітності державного сектору економіки.

У Мінекономрозвитку занепокоєні рекомендаціями АМКУ щодо послаблення вимог до компаній, які мають право здійснювати аудит найбільших держпідприємств. Таке рішення, на думку фахівців міністерства,  несправедливе та вирване з контексту реформи і взагалі ставить під загрозу її здобутки.

(За матеріалами Мінекономрозвитку України)