Новини

Деофшоризація України: що готує держава для бізнесу?

17.05.2017 / 09:50

Офіційне видання  Державної фіскальної служби України — журнал  «Вісник. Право знати все про податки і збори» брав участь у Міжнародній практичній  конференції «Україна Антиофшорна. Візія держави та бізнесу», яка відбулася 16 травня 2017 р., як інформаційний партнер.  Організатори заходу  — ДП «Держзовнішінформ» і компанія Crowe Horwath International.

У роботі конференції взяли участь  народні депутати України, експерти  Міністерства фінансів України та Національного Банку, профільні фахівці ДФС України, представники міжнародних аудиторських та юридичних компаній.

Ключовою темою були зміни податкового законодавства більшості країн світу й України, зокрема, у контексті боротьби з офшорами.

Спікери з експертного середовища розповіли про нові виклики та стратегії для бізнесу в зв’язку з посиленням міжнародного контролю оподаткування з легальними джерелами походження коштів (BEPS, CFC, ТЦУ, фінансовий моніторинг). Було окреслено найближчі законодавчі ініціативи України та  спрогнозовано, як вони впливатимуть  на деофшоризацію України.

Обговорення відбувалося  у формі панельної дискусії. Йшлося про сучасні можливості податкового контролю із використанням відкритих джерел, звітності платників податків з ТЦО, офіційних запитів, кримінального провадження тощо.

У висвітленні загальних питань міжнародного оподаткування, пошуку кращих юрисдикцій, відкриття закордонних офісів та залучення фінансування брали участь фахівці з Кіпру, Нідерландів та ОАЕ.

Учасники конференції мали змогу ставити запитання й отримувати фахові відповіді. Під час кава-пауз присутні ознайомилися ще з одним нашим виданням — журналом «Рейтинг».

Окрему увагу було відведено викликам до українського бізнесу, що впливають на податкове планування, а саме: змінам щодо трансфертного ціноутворення, блокуванню ПДВ-накладних, створенню служби фінансових розслідувань.

Наприкінці учасники міжнародної конференції обговорили перспективи контрольованих іноземних компаній, непрямих методів контролю доходів, податку на розподілений капітал, а також добровільного декларування активів, податкової та валютної амністії.