Новини

З якого місяця здійснювати індексацію зарплати працівника першого тарифного розряду за ЄТС?

24.05.2017 / 17:20

У разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін (далі — ІСЦ) у місяці підвищення приймається за 1 або 100 %. Для проведення подальшої індексації ІСЦ розраховується наростаючим підсумком, починаючи з наступного місяця після такого підвищення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» підвищено розміри посадових окладів працівників другого — двадцять п’ятого тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки (далі — ЄТС). Обчислення ІСЦ для проведення індексації розпочалося з лютого 2017 р.

Також зазначеною постановою визначено, що у штатному розписі бюджетних установ з 01.01.2017 р. мають бути встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Тобто вимога про встановлення нових розмірів посадових окладів стосується всіх без винятку працівників, зокрема і тих, кому встановлено перший тарифний розряд, у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином,з метою забезпечення єдиних підходів при розрахунку сум індексації для всіх розрядів ЄТС з лютого 2017 р. розраховується ІСЦ.