Новини

Уряд схвалив Стратегію розвитку малого і середнього бізнесу до 2020 року

25.05.2017 / 17:10

Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 р. Її створення є результатом кропіткої роботи Мінекономрозвитку і широкого публічного обговорення, включаючи асоціації бізнесу, ТПП, міжнародні організації.

Передбачається, що дотримання стратегії сприятиме закріпленню системного підходу до формування і реалізації державної політики у цій сфері та створенню сприятливих умов для розвитку конкурентоспроможного малого і середнього бізнесу (МСБ).  

За повідомленням фахівців Мінекономрозвитку, майже 2 млн малих та середніх підприємств становить 99,8 % кількості всіх підприємств в Україні. При цьому частка  МСП у ВВП України у 2015 р. була 59 %. Стратегія ставить за мету до 2020 р. збільшити останній показник до 60,5 %.

Стратегія враховує принципи Акта з питань малого бізнесу для Європи та рекомендації Індексу економічної політики у сфері МСБ. Вона передбачає створення сприятливого середовища для розвитку МСБ, спрощення доступу МСБ до фінансування, спрощення податкового адміністрування МСБ, популяризацію підприємницької культури та розвиток навчання підприємницьким навичкам, сприяння експорту МСБ та підсилення інноваційного потенціалу МСБ.

(За матеріалами Урядового порталу)