Новини

У Раді пропонують легалізувати доходи українців

30.05.2017 / 11:00

У ВРУ зареєстровано два законопроекти з питання легалізації майна в зв'язку з добровільним декларуванням майнового стану та незадекларованих доходів фізичних осіб.

Відповідний законопроект № 6504 «Про легалізацію майна в зв'язку з добровільним декларуванням майнового стану та незадекларованих доходів фізичних осіб» передбачає можливість легалізувати особами кошти і майно, яке вони набули у власність до 01.01.2018 р.

Легалізації підлягатимуть, зокрема, грошові кошти, цінні папери, частка в статутному  капіталі, нерухомість, у тому числі, що знаходиться за межами України, транспортні засоби.

Водночас не підлягатиме легалізації  майно, отримане в результаті вчинення злочинів.

Окрім того, не можна буде легалізувати також майно, права на яке оскаржуються в судовому порядку, надання прав на яке не передбачене чинним законодавством України, гроші, отримані в якості кредитів, майно, яке підлягає передачі на користь держави тощо.

Заплановано, що строк легалізації майна розпочнеться 01.01.2018 р. і закінчиться 30.06.2018 р. 

У свою чергу,  законопроектом № 6505 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо легалізації майна в зв'язку з добровільним декларуванням майнового стану та незадекларованих доходів фізичних осіб)» пропонується ввести ряд нововведень. Зокрема, встановити тимчасово, з 1.01 по 30.06.2018 р., ставку ПДФО 10 % стосовно задекларованих у спецдекларації про легалізацію майна доходів на суму понад 100 тис прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Якщо доходів у відповідній декларації  було вказано на суму до 100 тис прожиткових мінімумів, то ставка ПДФО для таких доходів становитиме 5 %. Сплачувати податок в обох випадках потрібно буде до 30.06.2018 р.

Утім ставка ПДФО стосовно таких легалізованих доходів може становити і 0 % за умови, що платник: а) зарахує суму грошових коштів, зазначених у спецдекларації про легалізацію майна, на строк не менше 2 років на безоплатній основі на спеціальні рахунки або б) придбає у строк до 30.06.2018 р. довгострокові державні облігації зі строком погашення 5 років без права дострокового погашення на загальну суму, що дорівнює 10 % або 12 % вартості задекларованого майна, в тому числі готівкових коштів — до 100 тис прожиткових мінімумів або понад 100 тис таких мінімумів.