Новини

Пропонують увести розстрочення ПДВ для імпорту виробничого обладнання

31.05.2017 / 16:00

У ВРУ зареєстровано проект Закону № 6514 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо забезпечення розвитку вітчизняного виробництва шляхом розстрочення сплати податку на додану вартість на імпортне обладнання та устаткування».

Метою прийняття законопроекту є залучення додаткових інвестицій у реальний сектор економіки, розвиток вітчизняного виробництва, створення нових робочих місць, збільшення експорту промислової продукції та податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів, а також підвищення зайнятості та реальних доходів населення в Україні.

Зазначеної мети передбачається досягти шляхом упровадження механізму розстрочення (рівними частинами) сплати ПДВ (на термін до 36 календарних місяців) при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту устаткування та обладнання за умови подальшого їх використання у власному виробництві на території України.

У разі нецільового використання таких товарів платник податку повинен буде сплатити податкові зобов’язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, у сумі, розрахованій як позитивна різниця між сумою податку на додану вартість, що мала бути сплачена із зазначених операцій у момент ввезення таких товарів, та фактично сплаченою сумою. А також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку, виходячи із 120 % облікової ставки Національного банку України, що діяла на день сплати податкового зобов’язання, за період з дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкового зобов’язання.

Верховна Рада України