Новини

Законодавчу основу для сільгоспкооперацій планують удосконалити

07.06.2017 / 11:10

У Верховній Раді зареєстровано нову редакцію Закону України  «Про сільськогосподарську кооперацію» (законопроект № 6527), якою пропонується врегулювати всі ключові питання створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів в Україні в єдиному законодавчому акті.

Передбачається, що такий підхід допоможе створити комплексну та зручну в користуванні законодавчу основу для сільгоспкооперації, а також усунути існуючі на сьогодні колізії між різними законодавчими актами з цього питання.

Законопроектом, зокрема, пропонується:

- відмовитися від жорсткого поділу сільгоспкооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи засновникам самостійно обирати види та форму діяльності.

- на законодавчому рівні закріпити такі принципи утворення і діяльності сільгоспкооперативів: добровільність та відкритість членства у сільськогосподарському кооперативі, сільськогосподарському кооперативному об’єднанні; демократичність; автономність і незалежність; співпраця між кооперативами тощо.

- закласти ефективну модель економічної діяльності сільськогосподарського кооперативу, яка дає змогу підвищити його конкурентоздатність на аграрному ринку, запобігає подвійному оподаткуванню (як на рівні кооперативу, так і на рівні його членів), дає можливість діяти як з метою отримання прибутку, так і зберегти за собою неприбутковий статус.

- зберегти положення щодо державної підтримки сільськогосподарської кооперації, також передбачається заснування Агенції сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації, яка, зокрема, здійснюватиме інформаційну, консультативну та методологічну допомогу, спрямовану на розвиток сільськогосподарської кооперації, розробляє пропозиції зі створення сприятливої податкової, фінансово-кредитної, інвестиційної державної політики в цій сфері.