Новини

Мінімальний розмір аліментів таки збільшено

08.06.2017 / 14:00

Президент Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання».

Документом передбачено збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину з 30 % до 50 % прожиткового мінімуму. Тепер для дітей до 6 років прожитковий мінімум з 1 травня становить 1 426 грн, а з 1 грудня — 1 492 грн. Відповідно мінімальні аліменти для малюків становлять 713 грн з травня і 746 з грудня. Для дітей віком від 6 до 18 років прожитковий мінімум з 1 травня становить 1 777 грн, а з 1 грудня — 1 860 грн. Мінімальні аліменти для дітей такого віку становлять 888,5 грн з травня і 930 грн з грудня.

Закон має на меті спростити механізм ухвалення судового рішення щодо стягнення аліментів і унеможливити вірогідність затягування справи.

Крім того, установлюється, що спосіб стягнення аліментів визначає той з батьків, з яким проживає дитина.

Стягувач аліментів отримає право вимагати стягнення аліментів у розмірі на одну дитину — однієї чверті, на двох дітей — однієї третини, на трьох і більше дітей — половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

У документі прописано, що аліменти є власністю дитини, а той з батьків, на  чиє ім'я вони виплачуються, розпоряджається аліментами винятково за цільовим призначенням в інтересах дитини.