Новини

Ринок електроенергії має запрацювати по-новому

09.06.2017 / 09:20

Підписано закон про ринок електроенергії.

Закон відповідає вимогам Європейського Союзу, впроваджує конкурентний ринок електроенергії та забезпечує прозорість в енергетичній галузі, передбачає виконання вимог третього енергетичного пакета ЄС.

Законом планується юридичне й організаційне відокремлення діяльності з розподілу і передачі електроенергії від інших видів діяльності. Це повинно стати умовою для введення економічної конкуренції на ринку електроенергії і призвести до зниження тарифів для кінцевих споживачів.

Одним із механізмів нового ринку є двосторонні договори — механізм для укладення енергогенеруючою компанією договору зі споживачем про постачання електрики на довгостроковий період.

Також закон запроваджує так звані ринок на добу вперед, балансуючий ринок, внутрішньодобовий ринок. Всі ці механізми дадуть змогу різним типам енергогенеруючих компаній оптимально планувати виробництво електроенергії.

Передбачається введення періоду (до 24 місяців з дати набрання чинності законом), протягом якого мають бути створені необхідні технічні, організаційні, економічні та нормативно-правові передумови для впровадження і злагодженого функціонування ринку електричної енергії України.

Ринок електроенергії має запрацювати з 01.07.2019 р.