Новини

Коли зекономлена субсидія звільняє від сплати обов’язкового платежу

15.06.2017 / 13:50

У результаті перерахунку надавачами комунальних послуг невикористаних субсидій, який відбувся минулого місяця, платіжки за газ, електроенергію, воду та опалення з мінусом можливі лише у трьох випадках:

По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з’явитися у тих людей, які за травень не сплатили рахунки за комунальні послуги.

По-друге, сім’ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи, повинні доплатити за фактично спожиту послугу.

По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2016 —2017 рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.

Однак, якщо сім’я скористалася своїм законним правом і використала зекономлену в попередньому місяці субсидію у рахунок наступного комунального платежу, тобто скористалася так званою «переплатою» і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання чи електроенергію, в тому числі обов’язковий платіж, це не може трактуватися постачальниками послуг як заборгованість з оплати комунальних послуг.

Тому постачальники не мають права «ігнорувати» переплату і вимагати в людей оплачувати послуги в повному обсязі, шантажуючи при цьому відключенням опалення чи газу.

Якщо громадянам — одержувачам житлових субсидій — надійшли платіжки із заборгованістю за тепло, газ чи електроенергію у разі використання цих енергоносіїв для опалення за минулий опалювальний період, вони мають право вимагати помісячної роздруківки з такою інформацією: яка їх соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично вони спожили, скільки сплатили, а скільки зекономили. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Урядовий портал