Новини

Уряд схвалив бюджетну резолюцію на 2018 — 2020 роки

15.06.2017 / 15:00

14 червня Кабмін схвалив Основні напрямки бюджетної політики на 2018 — 2020 роки (бюджетну резолюцію), яку розробив Мінфін спільно з урядом, експертами, профспілковими організаціями, асоціацією міст України, а також міжнародними партнерами.

Вперше за всю історію бюджетування в Україні буде запроваджено середньострокове бюджетне планування. 

Схвалена бюджетна резолюція — це стратегічний документ, який визначає спрямування державних фінансів на пріоритетні реформи. І цим самим буде закладено план розвитку економіки країни на перспективу і створено основу для проведення системних глибоких реформ.

Нова бюджетна резолюція передбачає посилення підходу у бюджетному плануванні «згори донизу». Тобто оцінку загального ресурсу та розподіл по пріоритетним сферам політики з урахуванням необхідних змін.

Перехід від однорічної до трирічної перспективи бюджетного планування є не просто технічною зміною у формуванні бюджету шляхом додавання у розрахунках ще двох бюджетних періодів. 

Це системна зміна бюджетної політики, яка має забезпечити стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів.