Новини

Закон про оцінку впливу на довкілля підписано

15.06.2017 / 16:00

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про оцінку впливу на довкілля», який був доопрацьований Верховною Радою з урахуванням пропозицій глави держави.

Згідно з новим законом встановлюються правові та нормативні критерії оцінки впливу на довкілля. Закон сформований відповідно до зобов’язань, які взяла на себе Україна у рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля.

Документом чітко визначена сфера застосування оцінки впливу на навколишнє середовище: нафтопереробні та газопереробні заводи, теплові та атомні електростанції, хімічне виробництво, будівництво аеропортів, аеродромів, автомобільних доріг і гідротехнічних споруд морських і річкових портів і т. п.

Крім того, в документі прописана відповідальність за порушення законодавства про оцінку впливу на довкілля, а також можливість тимчасової заборони та припинення діяльності підприємств у разі порушення ним законодавства.

Закон був проголосований Верховною Радою 23 травня.

Мінприроди України