Новини

Діяльність ломбардів — у рамки закону

15.06.2017 / 18:00

Верховною Радою одержано проект Закону про регулювання діяльності з надання небанківських кредитів під заставу рухомого майна, необхідність прийняття якого обумовлена відсутністю врегулювання на рівні спеціального закону засад створення ломбардів та їх діяльності в Україні.

Метою прийняття законопроекту є врегулювання економічних, правових та організаційних засад створення ломбардів та провадження ними ломбардної діяльності в Україні у зв’язку з тим, що величезний сегмент фінансового ринку в Україні, який займають ломбарди, практично не регулюється на законодавчому рівні (зазначена сфера наразі регулюється лише підзаконними актами та загальними законодавчими актами).

Крім того, на сьогодні існує недостатній рівень захищеності на рівні закону прав та інтересів фізичних осіб – клієнтів ломбардів.

Результатом прийняття законопроекту планується чітке визначення місця та ролі такого виду фінансових установ як ломбарди в економіці України та умов провадження ними діяльності, підвищення рівня законодавчого захисту прав клієнтів ломбардів.