Новини

Як отримати розстрочку платежів до бюджету: поради ДФС

15.06.2017 / 17:30
Як отримати розстрочку платежів до бюджету: поради ДФС

Для отримання розстрочки платник має відповідати критеріям, чітко визначеним ст. 100 Податкового кодексу України та Порядком розстрочення. При цьому ДФС розглядає по суті лише ті звернення, які надходять від Головних управлінь ДФС у областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС з відповідним пакетом попередньо перевірених та опрацьованих документів, який містить відповідний висновок про доцільність або недоцільність надання розстрочки.

Надається розстрочка тим платникам, які тимчасово відчувають фінансові ускладнення і, відповідно, для яких існує загроза утворення або накопичення ними податкового боргу. Водночас вони повинні мати задовільний фінансовий стан для спроможності розрахуватися за цією розстрочкою та додатково сплатити державі відсотки за користування нею, розмір яких на 20 % перевищує ставку Нацбанку і з огляду на суми розстрочок є значним.

У разі несплати платежів розстрочка розривається, а сума набуває статусу податкового боргу і стягується згідно з порядком, визначеним Податковим кодексом та іншими документами.

Порядок є загальним і не містить ніяких винятків.

Прес-служба ДФС України