Новини

Ведення бізнесу планують спростити

16.06.2017 / 17:00

Уряд вніс до Верховної Ради законопроект, який має поліпшити інвестиційний клімат в Україні завдяки спрощенню ведення бізнесу. Йдеться про законопроект № 6543 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні».

Метою документа є запровадження спрощеної та прозорої системи реєстрації осіб платниками ПДВ та обрання ними спрощеної системи оподаткування; вдосконалення державного регулювання використання печаток у господарській діяльності; встановлення правил оподаткування операцій з передачі майна у довірчу власність як способу забезпечення виконання зобов’язання.

Передбачається, що досягнення вищезазначеного забезпечить реалізацію таких положень:

  • запровадження можливості обрання спрощеної системи оподаткування або реєстрації платником ПДВ шляхом проставляння позначки у заяві на державну реєстрацію створення юридичної особи або державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;
  • істотне зменшення строків на проведення добровільної реєстрації платником ПДВ;
  • встановлення правил оподаткування операцій з передачі майна у довірчу власність як способу забезпечення виконання зобов’язання;
  • виключення із Податкового кодексу України вимог про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання).