Новини

Позапланові податкові перевірки на підставі рішення суду пропонують скасувати

27.06.2017 / 10:00

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6613, яким пропонується скасувати позапланові документальні перевірки платників податків за ухвалами слідчих суддів.

Зокрема, документом передбачено вилучити пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, згідно з яким документальна позапланова перевірка здійснюється у разі отримання судового рішення суду про призначення перевірки, винесеного ними відповідно до закону.

Також пропонується визначити в п. 78.2 Податкового кодексу України, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків.

Зміни пропонується внести й до Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні». А саме: скасувати таку підставу для проведення позапланових ревізій, як надходження доручень щодо проведення ревізій від органів прокуратури, органів доходів і зборів, Нацполіції, СБУ, НАБУ.

Водночас додати до підстав проведення позапланових ревізій отримання від зазначених вище органів інформації, що свідчить про порушення суб’єктом господарської діяльності законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю, якщо відповідний суб’єкт не надасть інформацію та документи на обов’язковий письмовий запит протягом 10 робочих днів.

Разом з тим встановлюється, що позапланова виїзна ревізія (в тому числі суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ) може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду, винесеного в адміністративній справі.

Крім цього, виключається норма, відповідно до якої позапланові виїзні ревізії суб’єктів господарської діяльності незалежно від форми власності проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Очікується, що з прийняття законопроекту сприятиме припиненню практики неправомірного тиску правоохоронних органів на платників податків шляхом призначення безпідставних позапланових перевірок/ревізій, покращенню загального стану підприємницького середовища, налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами, позитивно вплине на фінансове становище суб’єктів господарювання та підвищить позиції України в рейтингу за рівнем ведення бізнесу Doing Business, що складається експертами Світового банку.