Новини

За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних — штрафи планують скасувати

03.07.2017 / 15:49

Міністерство фінансів розробляє проект змін до Податкового кодексу, який давав би змогу звільнити платників податків від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, виписаних з 1 по 15 червня через кібератаку 27 червня. Про це міністр Олександр Данилюк повідомив у ході зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією.

Як відзначають у міністерстві, вірус негативно вплинув на можливість компаній виконувати свої обов’язки як платників податків. За нашою інформацією, найбільш болючою і масовою виявилася проблема реєстрації податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня.

«За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачено штрафні санкції. Ми розуміємо, що у випадку, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, то провини платника в цьому немає. На жаль, що діючий Податковий кодекс не передбачає норм, які б позбавляли звільнення платника від відповідальності в такому випадку», — наголошено в повідомленні.

«Саме тому ми працюємо над проектом змін до Податкового кодексу, який давав би змогу звільняти платників від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, виданих у відповідний період», — підкреслили в міністерстві.

Як уточнили в Мінфіні, законопроект може бути винесений на парламентський комітет уже у вівторок для якнайшвидшого його прийняття в Раді.

Документ припускає можливість реєстрації «прострочених» через вірус податкових накладних з деяким запізненням.

Мінфін України