Новини

Уряд підтримує бізнес

04.07.2017 / 14:20

4 липня на засідання КМУ був схвалений Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних»

В чому суть?

Одним з наслідків нещодавної кібератаки (втручання третіх осіб у роботу комп’ютерних мереж) стало виникнення проблем у деяких платників податків при реєстрації податкових накладних, що були виписані з 1 до 15 червня. 

За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачені штрафні санкції. Очевидно, що у випадку, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, то провини платника у цьому немає. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає підстав для незастосування санкцій у такому випадку.

Саме тому Мінфін разом з ДФС підготували проект змін до Податкового кодексу, який дозволить не застосовувати до платників податків штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що були видані з 01.06 до 15.06, і котрі будуть зареєстровані до 15.07.2017. 

Сьогодні цей проект було схвалено на засіданні КМУ, і наступним кроком стане його подання до Верховної Ради України. 

Що це дає?

Після проходження Проекту у ВР, до платників податків, що зіткнулися із проблемою реєстрації податкової накладної через кібератаку (форс-мажорні обставини), не можуть бути застосовані штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, за умови реєстрації ними податкових накладних до 15 липня 2017 року. 

В цій ситуації ВРУ має бути зацікавлена мінімізувати негативні наслідки вірусу для бізнесу, то ж очікуємо голосування за Проект до початку літніх канікул у ВР. 

Міністерство фінансів України