Новини

Коли ФОП слід застосовувати РРО

04.07.2017 / 16:00

ДФС України на постійній основі здійснюється контроль за дотриманням платниками єдиного податку ІІ та ІІІ групи (фізичні особи — підприємці) вимог чинного законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у разі перевищення обсягу доходу більше 1 млн грн за календарний рік.

Так, за результатами проведеного аналізу встановлено, що за 2016 р. обсяг доходу більше 1 млн грн перевищили 33 445 платників єдиного податку ІІ групи (фізичні особи — підприємці) та 51 187 платників єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи — підприємці).

Таким чином, з 01.01.2017 р. такі платники єдиного податку зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків, а контроль за виконанням такими платниками норм чинного законодавства покладено на регіональні підрозділи органів ДФС.

За результатами проведеної роботи встановлено, що застосовувати РРО розпочали 3 080 платників єдиного податку ІІ та ІІІ групи (фізичні особи — підприємці), в тому числі 996 платників ІІ групи та 2084 платника ІІІ групи.

Водночас переважна більшість платників єдиного податку ІІ та ІІІ групи (фізичні особи — підприємці), які у 2016 р. перевищили обсяг доходу більше 1 млн грн, не застосовуватимуть РРО у зв’язку з переходом на виключно безготівкову форму розрахунків за реалізовані товари (надані послуги).

Разом з тим ДФС звертає увагу платників єдиного податку ІІ та ІІІ груп (фізичних осіб — підприємців) на необхідність самостійного здійснення контролю за обсягом доходу та безумовного дотримання вимог чинного законодавства з питань застосування РРО у разі перевищення обсягу доходу за календарний рік більше 1 млн грн.

При цьому наголошено, що при продажу технічно складних товарів, що підлягають гарантійному ремонту, застосування РРО є обов’язковим для усіх категорій платників податків незалежно від виду обраної системи оподаткування.

Прес-служба ДФС України