Новини

Контроль за пенсійним збором з окремих операцій планують передати ДФСУ

06.07.2017 / 17:30

У Верховній Раді зареєстровано проект закону № 6667 «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо адміністрування збору з окремих видів господарських операцій».

Законопроект розроблено з метою передання функцій контролю за збором на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій Державній фіскальній службі України.

Доцільність передання цих функцій обумовлена тим, що збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій є:

- джерелом формування загального фонду Державного бюджету України та перераховується на рахунки органів Державної казначейської служби України;

- податком і потребує перевірки фінансово-господарської діяльності платника, що не є функцією, властивою для органів Пенсійного фонду України.

Передбачається, що передання цих функцій ДФСУ забезпечить уникнення дублювань процедури контролю та повну прозорість фінансових потоків платників збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Повноваження органів ДФС як контролюючого органу порівняно з повноваженнями органів ПФУ є значно ширшими (вони мають доступ до нотаріальної таємниці, право отримувати необхідні відомості від органів, уповноважених видавати ліцензії на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону).

На сьогодні, наприклад, казенні підприємства пробірного контролю подають до органів ПФУ звіти про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні клеймування виробів державним пробірним клеймом, але контроль за сплатою (утриманням) збору здійснює центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування ЄСВ, що призводить до порушення цілісності контролю, неузгодженості зазначених питань.