Новини

Як правильно відобразити у формі № 1ДФ компенсаційні виплати за мобілізованих та відкоригувати ЄСВ

10.07.2017 / 17:30

У разі повернення підприємству коштів з державного бюджету у межах компенсації середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, податковий агент має право здійснити перерахунок відповідних сум згідно з Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1-ДФ), затвердженим наказом Мінфінe України від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок), та відобразити їх в податковому розрахунку у кварталі отримання цих коштів.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку, доходи у вигляді середньої заробітної плати, нарахованої та виплаченої роботодавцем працівникам, зазначаються у податковому розрахунку (форма № 1-ДФ) за ознакою доходу «101». Компенсаційні виплати, які виплачуються роботодавцем зазначеним працівникам за рахунок коштів державного бюджету у межах середнього заробітку, відображаються за ознакою «128».

При цьому необхідно провести сторно у кварталі отримання коштів за ознакою «101» сум нарахованої (виплаченої) середньої заробітної плати та сум утриманого податку, що були відображені у податковому розрахунку за відповідний квартал 2014 р., і зазначити їх у податковому розрахунку за звітний податковий період зі знаком мінус.

Водночас за ознакою «128» у податковому розрахунку відображаються суми нарахованого (виплаченого) доходу у вигляді компенсаційних виплат без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб.

Крім того, у розділі II податкового розрахунку загальна сума утриманого військового збору зазначається з врахуванням сум, які підлягають на повернення.

Крім того, роботодавець має право здійснити коригування єдиного внеску на суми середнього заробітку працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

При цьому оскільки частиною сьомою ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до 01.01.2016 р. передбачено звільнення від нарахування та утримання єдиного внеску з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, то роботодавець має право здійснити коригування єдиного внеску таким працівникам за відповідний період до 01.01.2016 р., застосовуючи ставки єдиного внеску, які діяли на момент нарахування середнього заробітку.

(Лист ДФС України від 21.06.2017 р. № 748/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)

«Гарячі лінії»

Дата: 23 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42