Новини

Санкції за неподання звітності на території АТО скасовано

11.07.2017 / 16:30

ДФС України пропонує Мінфіну України та Комітету ВР України з питань податкової та митної політики погодити власну позицію щодо механізму застосування норм п. 38 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — податок на нерухоме майно) та єдиного податку четвертої групи.

Нагадаємо, що на період з 14.04.2014 р. до 31 грудня року, в якому буде завершено АТО, спеціальними нормами п. 38 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу в редакції Закону № 1989-VIIІ (далі — спеціальні норми) виключено із об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно та єдиним податком розташовані на тимчасово окупованій території та/або на території населених пунктів на лінії зіткнення такі об’єкти:

  • об’єкти житлової та нежитлової нерухомості (пп. 38.6 п. 38 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу);
  • земельні ділянки (пп. 38.8 п. 38 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу).

Таким чином, у період з 14.04.2014 р. по дату набрання чинності вищезазначених норм не виникав обов’язок платників податку на майно та єдиного податку щодо складання та подання податкової звітності.

За таких обставин до зазначеної категорії платників передбачені ст. 120 Податкового кодексу підстави щодо застосування санкцій за неподання або несвоєчасного подання податкової звітності не виникають.

Водночас прийняті органами ДФС у зазначеному періоді рішення щодо застосування таких санкцій підлягають скасуванню на підставі розпорядження уповноваженої особи відповідного територіального органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

З метою узгодження розміру грошових зобов’язань платників податків відповідно до приписів спеціальних норм, суб’єкти господарювання, які до набрання чинності належали до категорії платників податку на нерухоме майно та єдиного податку, уточнюють узгоджені у періоді податкові зобов’язання, керуючись нормами ст. 50 Податкового кодексу.

Санкції для грошових зобов’язань вказаного періоду не застосовуються, а нараховані — підлягають скасуванню на підставі розпорядження уповноваженої особи відповідного територіального органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

(Лист ДФС України від 15.06.2017 р. № 1958/4/99-99-12-02-03-13)