Новини

З 1 жовтня пенсії таки хочуть підвищити і не оподатковувати

17.07.2017 / 10:00

Верховна Рада України схвалила в першому читанні урядовий проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№ 6614).

Документ є базовим у пакеті законопроектів підготовленої Урядом пенсійної реформи, яка передбачає збереження пенсійного віку на рівні 60 років, скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, осучаснення пенсій з 1 жовтня поточного року і подальше автоматичне осучаснення пенсій, а також досягнення бездефіцитності Пенсійного фонду в середньостроковій перспективі за рахунок, зокрема, підвищення платіжної дисципліни в частині сплати єдиного соціального внеску.

Передбачається, що ухвалення рішення дасть змогу вже з жовтня 2017 р.  розпочати автоматичну індексацію пенсій та зниження дефіциту Пенсійного фонду.

Зокрема, заплановано поглинання наявних у структурі пенсійної виплати тимчасових підвищень, надбавок, фіксованих індексацій.

Під час призначення пенсій у 2018 р. коефіцієнт вартості року страхового стажу становитиме 1, буде використано показник середньої зарплати за два останні роки, а з 2019 р. — показник середньої заробітної плати за три останні роки.

Також мають намір відновити з 1 жовтня 2017 р. у повному розмірі виплати пенсій пенсіонерам, які працюють.

Перегляд умов призначення пенсії за віком з 1 січня 2018 р.: у 60 років виходити на пенсію можуть ті громадяни, які матимуть 25 років страхового стажу.

Мінімальний страховий стаж щорічно збільшується на один рік, поки не становитиме 35 років у 2028 році.

У 63 роки на пенсію можуть виходити ті особи, які мають 15 років страхового стажу на 1 січня 2018 р., проте не мають 25 років (також упродовж 10 років зростатиме на 1 рік щорічно).

У 65 років вийти на пенсію зможуть ті особи, які на 1 січня 2019 р. матимуть 15 років страхового стажу, а не 16 років.

Особам, у яких не буде 15 років страхового стажу, призначатимуть державну соціальну допомогу після досягнення 65 років.

Переглянуть також умови індексації пенсій і щомісячних страхових виплат. Так, у 2019 — 2020 рр. індексацію здійснюватимуть за окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

Щорічно з 2021 р. показник середньої зарплати переглядатимуть на 50 % зростання зарплати за попередні три роки і на 50 % індексу споживчих цін.

Крім того, пропонують ліквідувати пенсії за вислугу років (крім артистів), залишивши пільговий вихід на пенсію тільки для працівників зі шкідливими і важкими умовами праці, чорнобильців, матерів, які виховали п’ять дітей, і інвалідів з дитинства (в 50 років); військових — учасників бойових дій (55 років); ліліпутів і диспропорційних карликів.

Верховна Рада України