Новини

Реєстрація податкових накладних: розгляд актуальних питань

18.07.2017 / 17:30

Питання: — За даними на кілька днів тому реєстрацію ПН практично по всіх підприємствах, які надають послуги, зокрема вантажні перевезення, зупинено. Підстава: коди на надання послуг не збігаються з кодами на «вхідні» товари.

Відповідь: — Якщо за результатами автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (далі — Моніторинг) передбачено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає умовам, визначеним п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (далі — Критерії), затверджених наказом Мінфіну України від 13.06.2017 р. № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу.

З метою уникнення зупинення податкових накладних/розрахунків коригування, які подано на реєстрацію до ЄРПН та свідчать про постачання (виготовлення) товарів/послуг платником на постійній основі, такий платник відповідно до п. 3 Критеріїв наказу має право надати інформацію за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності окремо за кожним видом економічної діяльності (далі — Таблиця даних платника податку).

Моніторинг здійснюватиметься ДФС з урахуванням поданої Таблиці, якщо така Таблиця буде врахована комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Питання: — Блокується реєстрація ПН, виписаних на неплатників ПДВ, що суперечить наказу Мінфіну України від 13.06.2017 р. № 567. Згідно з п. 5, якщо ПН, складена за операцією, яка звільнена від оподаткування, така ПН/РК не підлягає Моніторингу відповідності критеріям оцінки.

Відповідь: — Питання щодо блокування реєстрації податкових накладних, виписаних на неплатників ПДВ, вирішено. На сьогодні податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування, не підпадає під Моніторинг.

Питання:Реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН зупинено.

Відповідь: — У разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (Реєстр) відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, пояснення та/або копії документів, зазначені у пп. «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Кодексу.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подання документів про підтвердження реальності здійснення операцій за відмовленими ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі — Повідомлення).

До Повідомлення (J(F)1312601) за кожною окремою податковою накладною/розрахунком коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі,  додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 МБ).

Обмеження диктується обмеженнями системного програмного забезпечення, яке не залежить від ДФС України.

Як свідчить практичний досвід, 2 Мб достатньо для 1 вкладеного документа.

Питання: — Чи не призведе зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до невчасного подання квартальної звітності великими підприємствами?

Відповідь: — Усі податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в ЄРПН з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для їх зупинення, до проведення Моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються ДФС відповідно до ознак, визначених п. 5 Критеріїв.

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає умовам, визначеним п. 6 Критеріїв наказу, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу.

З метою уникнення зупинення податкових накладних/розрахунків коригування, які подано на реєстрацію до ЄРПН та свідчать про постачання (виготовлення) товарів/послуг платником на постійній основі, такий платник відповідно до п. 3 Критеріїв наказу має право надати інформацію за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, що відображає специфіку господарської діяльності окремо за кожним видом економічної діяльності.

Моніторинг здійснюється ДФС з урахуванням Таблиці, якщо така Таблиця врахована комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

Питання:Для виробників товарів/послуг проблемою є відсутність процедури розгляду Таблиці даних платника податку. Багато з них отримують відмову щодо відправлених таблиць, хоча згідно з наказом платники мають право направляти одну лише Таблицю без додаткових документів (якщо квитанції до накладних були отримані у період тестового режиму). Причина відмови відсутня.

Відповідь: — Інформація, подана платником податку за формою згідно з додатком до Критеріїв, затверджених наказом Мінфіну України № 567, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, розглядається  комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації протягом 5 робочих днів.

Відповідно до останнього абзацу п. 5 Критеріїв наказу передбачено, що у разі якщо до контролюючого органу надійшла інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації згідно з додатком до Критеріїв, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації, наданої платником за встановленою формою, при здійсненні ДФС Моніторингу.

Офіційний портал ДФС України

«Гарячі лінії»

Дата: 6 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42