Новини

До кого може застосуватись право податкової застави

27.07.2017 / 11:00

У Мінюсті України 14.07.2017 р. за № 859/30727 зареєстровано наказ Мінфіну України яким затверджено Порядок застосування податкової застави контролюючими органами.

Зокрема, передбачено, що дія цього Порядку поширюється на платників податків - фізичних осіб (резидентів і нерезидентів), юридичних осіб (резидентів і нерезидентів) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування відповідно до Податкового кодексу або податкових законів, і на яких покладено обов'язок із сплати податків, зборів, платежів згідно з Кодексом.

Право податкової застави виникає:

  • у разі несплати у строки, встановлені Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;
  • у разі несплати у строки, встановлені Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу;
  • у випадку, визначеному в п. 100.11 ст. 100 цього Кодексу, - з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань.

Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн).

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів України від 10.10.2013 р. № 572.

Наказ набирає чинності з дня опублікування.

(Наказ Мінфіну України від 16.06.2017 р. № 586)