Новини

Порядок обліку платників податків і зборів зазнає змін

04.08.2017 / 10:00

На веб-порталі ДФС оприлюднено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» та аналіз регуляторного впливу цього акта.

1. Проектом уточнюються повноваження територіальних органів ДФС в областях, місті Києві, Центральному офісі великих платників податків ДФС (ГУ) та ДПІ/ОДПІ в частині реалізації процедур обліку платників відповідно до функцій, визначених Податковим кодексом України (ПКУ).

Передбачено, що ДПІ здійснюють ті процедури обліку платників податків, які не передбачають одночасного виконання або завершення яких можливе без виконання інших процедур або функцій, що належать до повноважень ГУ.

2. Проектом встановлюється, що у разі включення відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ЄДР), такі підрозділи беруться на облік у контролюючих органах на підставі відомостей з ЄДР. В інших випадках взяття на облік за основним місцем обліку відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій здійснюється після належної акредитації (реєстрації, легалізації) такого підрозділу на території України згідно із законом.

3. Проектом визначаються особливості заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, у разі подання інформації про відокремлені підрозділи юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.

4. Проектом виключаються норми, які не належать до сфери регулювання Порядку обліку платників та/або дублюються у положеннях інших нормативно-правових актів. Зокрема, виключаються положення  щодо призначення та проведення перевірок, врегулювання податкових зобов’язань або податкового боргу та особливостей обліку у контролюючих органах великих платників податків.

«Гарячі лінії»

Дата: 23 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42