Новини

Товари, які імпортують підприємства літакобудування, звільнятимуться від сплати ПДВ та ввізного мита

09.08.2017 / 17:30

09.08.2017 р. уряд схвалив пропозицію Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва щодо механізму державної підтримки літакобудівної галузі.

Степан Кубів нагадав, що Україна належить до небагатьох країн світу, що мають повний цикл створення авіаційної техніки. Водночас проблемою галузі залишається дефіцит обігових коштів, зношеність основних фондів підприємств галузі, морально та фізично застарілі технології. Світова практика свідчить, що близько 15 % від обсягу коштів, отриманих від реалізованої авіаційної техніки, реінвестується на розвиток авіаційного виробництва і створення нових зразків техніки. В Україні цей показник за останні десять років був меншим за 3 %.

«Ми знаємо, що на наші літаки є попит. Для прикладу, за підрахунками експертів галузі, потреба світового ринку у літаках «АН» становить близько 1000 одиниць до 2035 р. Тому ми пропонуємо звільнити кошти літакобудівних підприємств для реінвестування в дослідно-конструкторські роботи та модернізацію технологій», — зауважив Степан Кубів під час засідання Уряду.

Постанова Кабінету Міністрів України дозволяє звільнити від сплати ввізного мита та від сплати ПДВ товари, які імпортують підприємства літакобудування.

До постанови додається чіткий перелік товарів та їхня кількість. Ці показники були визначені з урахуванням щорічних виробничих планів підприємств, довгострокових контрактів на виробництво, ремонт, переобладнання, модифікацію авіаційної техніки та двигунів.

Підприємства літакобудування звільнятимуться від сплати ввізного мита та ПДВ на комплектуючі товари до 01.01.2025 р. за умови що вони дотримуватимуться вимог щодо обсягів ввезення та їхнього цільового використання. Так, наприклад, перепродаж чи безоплатна передача комплектуючих, ввезених без сплати мита та ПДВ, вважатиметься нецільовим використанням.

Урядовий портал