Новини

Повідомлення для підтвердження реальності операцій тільки в електронному вигляді

15.08.2017 / 11:00
Повідомлення для підтвердження реальності операцій тільки в електронному вигляді

Для унеможливлення впливу людського фактору на процес приймання документів Міністерством фінансів України внесено зміни до діючого наказу, якими передбачено подання повідомлень та документів на підтвердження реальності операцій по зупиненим податковим накладним виключно в електронному вигляді. Про це повідомив директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.

Він розповів, що змінами також передбачено і додатковий контроль за операціями з нульовою ставкою та тими операціями, які звільнені від оподаткування. Це, у свою чергу, дасть змогу зупинити подальше використання схем фіктивного кредиту з ПДВ.

Загалом з початку дії системи моніторингу податкових накладних та станом на 11 серпня 2017 року комісією ДФС опрацьовано вже понад 40 тис. повідомлень платників податків. З них щодо 25 тис. повідомлень прийнято позитивне рішення.

«Якщо на початку дії системи відсоток зупинених податкових накладних становив 1,2 — 1,4 %, а в деякі дні доходив до 2 %, то на сьогодні кількість зупинених податкових накладних значно зменшена. Нині відсоток зупинених податкових накладних становить 0,4 — 0,5 %», – зазначив Микола Чмерук.

З його слів, така ситуація зумовлена тим, що платники почали подавати таблиці платників, які комісія ДФС намагається у більшості випадків врахувати. Так, з початку дії системи позитивне рішення прийнято щодо близько 10 тис. таблиць платників від майже 3 тис. платників податків.

«Подання суб’єктами господарювання таблиць платників і врахування їх комісією ДФС, власне, і зумовило значне скорочення зупинених податкових накладних», – підкреслив посадовець.

Повідомляємо, що наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567» від 21.07.2017 р. № 654 опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» за 12 серпня 2017 р. № 150.

Прес-служба ДФС України