Новини

З 01.10.2017 р. новий розмір житлової субсидії

18.08.2017 / 15:00
З 01.10.2017 р. новий розмір житлової субсидії

Кабміном внесено зміни до програми житлових субсидій. Про це повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, на урядову «гарячу» лінію «15-45» та інформаційно-роз’яснювальний майданчик Teplo.gov.ua надходило чимало зауважень від громадян, мовляв, чому рахують мої минулорічні доходи, коли зараз я не працюю, чи отримую меншу заробітну плату.

«Це об’єктивно. Бо, громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду. Тому уряд пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії», — наголосив Андрій Рева.

Крім того, у травні — червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, бо фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року. Особливо помітно це було у великих містах. Уряд врахував і цей аргумент.

Відтак на новий опалювальний сезон 2017/2018 рр. — з 01.10.2017 р — при розрахунку розміру субсидії враховуватимуться доходи громадян за I і II квартал 2017 р., а на неопалювальний період — з 01.05.2018 р. — за III і IV квартал 2017 р.

Також уряд наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання цих послуг.

«Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним — сім’я стільки не споживає. То чому повинна платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію і наблизив соціальні норматив газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги», — каже міністр. 

Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не є субсидіантами. Такі люди платитимуть менше. Рішенням уряду внесено зміни і до постанови Кабінету Міністрів України № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».

З 01.10.2017 р. діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:

на газову плиту (приготування їжі) — 3,3 м3 на особу;

на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) — 5,4 м3 на особу;

на газову плиту і водонагрівач — 10,5 м3 на особу.

Нагадаємо, через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювати громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2016 — 2017 рр.) «переплатила» за субсидіями більш як 8,2 млрд грн.

 

Урядовий портал