Новини

Коли марки не просто марки — умови вивезення творів друку

05.09.2017 / 09:00

Перелік культурних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, визначено у додатку 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 р. № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» (далі – Постанова № 436). Документом, який підтверджує дотримання встановлених обмежень щодо переміщення через митний кордон України культурних цінностей, зазначених у додатку 5 до Постанови № 436, є свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей, що подається митному органу при вивезенні за межі митної території України, зокрема, таких товарів як марки поштові або гербові, знаки поштової оплати гашені, у тому числі першого дня гашення, поштові канцелярські предмети (гербовий папір) та подібні предмети, використані або невикористані, за винятком товарів товарної позиції 4907.

При цьому не потребують дозволу на вивезення (тимчасове вивезення) сувенірні вироби, предмети культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, зазначені в додатку 1 до Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через митний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтва України від 22.04.2002 р. № 258, зокрема, твори друку, видані після 1950 р., у т. ч. тиражована друкована графіка (репродукції, літографії, естампи, плакати, постери, афіші, календарі, листівки, конверти і т. п.), фотоальбоми і фотопродукція сувенірного призначення і т. п.

Отже, вивезення за межі митної території України громадянами творів друку, виданих після 1950 р., у тому числі поштових листівок та конвертів, що не належать до культурних цінностей, здійснюється без надання митним органам виданого Міністерством культури свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей.

Водночас для прискорення виконання митних формальностей щодо товарів, які не є культурними цінностями, декларантом може бути поданий відповідний висновок експерта-мистецтвознавця.

(За матеріалами ГУ ДФС у Закарпатській області)