Новини

Затверджено загальні положення безпеки при поводженні з радіоактивними відходами до їх захоронення

05.09.2017 / 15:10

Держатомрегулювання наказом від 01.08.2017 р. № 279 затвердила Загальні положення безпеки при поводженні з радіоактивними відходами до їх захоронення.

Загальними положеннями встановлено мету, критерії, принципи та основні вимоги забезпечення ядерної та радіаційної безпеки на всіх стадіях поводження з радіоактивними відходами до їх захоронення.

Зазначені Положення обов'язкові для суб'єктів діяльності у сфері поводження з радіоактивними відходами та експлуатуючих організацій, які здійснюють діяльність на етапах життєвого циклу ядерних установок (далі — суб'єкти РАВ).

Загальною метою безпеки при поводженні з РАВ до їх захоронення є захист персоналу, населення, включаючи захист теперішніх та майбутніх поколінь людей, та навколишнього природного середовища від негативного радіаційного впливу.

Крім цього, Загальними положеннями визначено, що поводження з РАВ здійснюється таким чином, щоб не перекладати надмірний тягар на майбутні покоління щодо необхідності поводження з РАВ, які утворилися в період життєдіяльності нинішніх поколінь.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

(Наказ від 01.08.2017 р. № 279)