Новини

Формула розрахунку пенсій — єдина для всіх

05.09.2017 / 16:00
Формула розрахунку пенсій — єдина для всіх

У Мінсоцполітики України запевняють, що із запровадженням пенсійної реформи в Україні пенсії розраховуватимуть за єдиною формулою:

Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс.

Сз — розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії. У разі реалізації заходів з осучаснення пенсій наявним пенсіонерам, кому пенсію вже призначено, використовуватиметься показник середньої заробітної плати, який застосовується для призначення пенсії в 2017 р.: показник за три роки — 2014, 2015 та 2016 роки.

Ікз — індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески, цю інформацію кожен може отримати у будь-якому відділенні Пенсійного фонду).

Кс — коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. На сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а від 1 січня 2018 р. становитиме 1, при цьому в результаті зміни коефіцієнта жодних змін розміру пенсій у бік зменшення не відбудеться.

Міністерство соціальної політики України