Новини

Коли підприємці-«загальники» при готівкових розрахунках можуть не застосовувати РРО

06.09.2017 / 13:20
Коли підприємці-«загальники» при готівкових розрахунках можуть не застосовувати РРО

Суб’єкти господарювання — фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО, крім суб`єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (далі — РК) та книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) відповідно до чинного законодавства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336 розроблено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО.

Пунктом 2 зазначеної постанови встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО є обов’язковим.

Тобто для окремих форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах цього Переліку, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО, граничний розмір становить 200 тис. грн на один суб’єкт господарської діяльності або 75 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)), залежно від форми та умов проведення діяльності.

Зазначену норму передбачено п.1 ст. 3 та ст. 10 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області