Новини

Порядок обігу податкових векселів на нафтопродукти зазнає змін

11.09.2017 / 12:30

На офіційному сайті ДФСУ оприлюднено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості».

Проект постанови розроблений з метою усунення чисельності однотипних нормативно-правових актів Уряду, шляхом зведення в єдиний нормативно-правовий акт постанов КМУ: від 20.10.2011 р. № 1068 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів з метою використання як сировини для виробництва у хімічній промисловості»; від 04.02.2013 р. № 69 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості».

Відповідно до ст. 229 ПКУ у зазначених порядках наведено переліки нафтопродуктів та речовин (за кодами згідно з УКТ ЗЕД), що використовуються як сировина для виробництва в хімічній промисловості без сплати акцизного податку.

З урахуванням тенденції до систематичного внесення змін до ст. 229 ПКУ в частині розширення переліків підакцизних товарів, що використовуються як сировина в хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку, у проекті постанови пропонується не зазначати переліки кодів згідно з УКТ ЗЕД нафтопродуктів та речовин, а залишити посилання на відповідні пункти ст. 229 ПКУ.

Проект постанови не встановлює нового порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України підакцизних товарів, не запроваджує нових форм звітності та відповідає прямим нормам ПКУ.

Дія проекту постанови поширюватиметься на суб’єктів господарювання, які отримують та/або ввозять в Україну підакцизні товари (нафтопродукти, речовини) та використовують їх як сировину для виробництва в хімічній промисловості без сплати акцизного податку з оформленням податкового векселя як гарантії її цільового використання.