Новини

Коли подавати заключну звітність у разі припинення незалежної професійної діяльності

11.09.2017 / 16:00
Коли подавати заключну звітність у разі припинення незалежної професійної діяльності

Відповідно до абзацу першого пп. 2 п. 11.22 розділу ХI Порядку № 1588 фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності за наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), та/або поданої до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви за формою № 8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за формою № 6-ОПП.

Внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення незалежної професійної діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання (пп. 4 п. 11.22 розділу ХI Порядку № 1588).

Згідно з п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Такі платники подають податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених Податковим кодексом.

Чинним законодавством не передбачено особливих термінів подання податкової декларації фізичними особами, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення незалежної професійної діяльності.

Таким чином, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, у разі припинення такої діяльності подає декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року до 1 травня року, що настає за звітним.

ДФС у Тернопільській області