Новини

Чи утримується ПДФО з компенсації, якщо відряджений викупив двомісне купе у вагоні «СВ»

11.09.2017 / 15:00
Чи утримується ПДФО з компенсації, якщо відряджений викупив двомісне купе у вагоні «СВ»

Наказом Мінтранспорту та зв’язку України від 27.12.2006 р. № 1196 затверджено Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України (далі — Правила).

Згідно з п. 2.26 розділу II цих Правил кожний пасажир має право займати, як правило, одне місце згідно із придбаним проїзним документом. На бажання пасажира і за наявності вільних місць йому може надаватись можливість викупити двомісне купе у вагоні «СВ».

За умови прямування одного пасажира в окремому купе проїзд оформляється одним проїзним документом.

Підпунктом 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу передбачено, що не є доходом платника податку — фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті).

Зазначені в абзаці другому пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу витрати не є об’єктом оподаткування цим податком лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді, зокрема транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов’язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, тощо.

При цьому будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.

Отже, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку — фізичної особи сума відшкодованих йому роботодавцем витрат, понесених таким платником під час відрядження (користування послугами таксі та на проїзд у двомісному купе вагона «СВ»), за умови виконання вимог, установлених п. 170.9 ст. 170 Кодексу.

(Лист ДФС України від 01.09.2017 р. № 1785/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)