Новини

Документи, які набрали чинності сьогодні (13.09.2017 р.)

13.09.2017 / 11:20

З 13.09.2017 р. набрала чинності постанова НКРЕКП від 25.05.2017 р. № 690, якою затверджено Порядок формування тарифів на транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами.

Дія зазначеного Порядку поширюється на всіх суб’єктів, які здійснюють господарську діяльність із транспортування нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами, та застосовується НКРЕКП при встановленні та перегляді тарифів на транспортування нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами для споживачів України.

Порядок не застосовується при встановленні тарифів на транспортування нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами на основі багаторічного стимулюючого регулювання.

Установлення тарифів на транспортування нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами здійснюється НКРЕКП за умови відповідного обґрунтування ліцензіатом планованих витрат, пов’язаних із транспортуванням нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами.

Для встановлення тарифів на транспортування нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами ліцензіат подає до НКРЕКП заяву про встановлення (перегляд) тарифів за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.

З 13.09.2017 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України від 07.09.2017 р. № 88, якою з метою сприяння залученню в Україну додаткових кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій та подальшого вдосконалення нормативно-правових актів Нацбанку України внесено зміни до:

Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам, затвердженого власною постановою від 17.06.2004 р. № 270;

Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого власною постановою від 10.08.2005 р. № 281.

Змінами передбачено дозволити резидентам (юридичним особам, у тому числі уповноваженим банкам, фізичним особам — підприємцям, фізичним особам) укладати кредитні договори/договори позики з кредиторами — міжнародними фінансовими організаціями, членом яких є Україна, та/або з кредиторами — міжнародними фінансовими організаціями, щодо яких Україна зобов’язалася забезпечувати правовий режим, який надається іншим міжнародним фінансовим організаціям чи резидентам (далі — МФО), за умовами яких сума кредиту визначається в національній валюті України, а переказ платежів МФО (у зв’язку з вибіркою суми кредиту) та на користь МФО (у зв’язку з погашенням основної суми кредиту, сплатою процентів та інших платежів, установлених договором) має здійснюватися виключно в іноземній валюті в порядку, передбаченому договором.