Новини

Проект держбюджету на 2018 р. направлено до парламенту

18.09.2017 / 14:20

15.09.2017 р. Кабмін підтримав розроблений Мінфіном проект Державного бюджету на 2018 р. та направив документ на розгляд парламенту.

Мінфін розробив бюджет-2018 на основі середньострокової бюджетної резолюції, запровадивши таким чином нову модель бюджетної політики — середньострокове бюджетне планування. Це означає, що в Україні буде передбачувана бюджетна політика, безперервність і наступність бюджетного процесу та ефективний розподіл державних ресурсів.

Як зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк, бюджет-2018 закладає план розвитку економіки країни на перспективу, тобто орієнтуватися треба на майбутнє, створюючи основу для проведення системних глибоких реформ. «Мінфін ніколи не підходив до розробки цього фінансового документа як до бухгалтерського кошторису. Бюджет має бути інструментом розвитку і зростання. Держбюджет-2018 саме таким і є», — підкреслив Олександр Данилюк.

Мінфін формував бюджет на 2018 р. на основі таких принципів: реалістичність, прозорість, збалансованість, своєчасність і, головне, він дає змогу ефективно використовувати кошти платників податків.

При розробці бюджету-2018 Мінфін змінив фокус бюджетного планування: від утримання бюджетних установ та пустих приміщень до фінансування послуг. Таким чином уже фінансуються деякі послуги в системі охорони здоров’я та освіти. 

У такий бюджет закладено бюджет фінансування всіх основних реформ. Для прикладу, в рамках реформи медицини Мінфін збільшив на 2018 р. видатки на сферу охорони здоров’я на 11 %.

Також буде продовжено реалізацію пілотного проекту зі зміни фінансування провідних клінік Національної академії медичних наук, який передбачає перехід від їх кошторисного утримання, на оплату послуг з надання медичної допомоги. Зокрема, пропонується розширити перелік послуг, які оплачуватимуться з держбюджету (близько 9 тис. послуг).

Крім того, починаючи з 2018 р. Мінфін запропонував перейти від утримання наукових установ до замовлення державою пріоритетних для суспільства наукових досліджень. На це буде спрямовано 500 млн грн. У рамках реформи освіти видатки зведеного бюджету фінансування цієї сфери у 2018 р. збільшаться на 18 %, що більше ніж у 2017 р. майже на 34 млрд грн. Зокрема, на підтримку проекту «Нова українська школа» враховано видатки у сумі 1,8 млрд грн, які спрямовуватимуться на покращення якості середньої освіти. Також у 2018 р. планується подальше збільшення заробітної плати вчителям на 25 %, на що враховано додатково майже 6,7 млрд грн.

У держбюджеті на 2018 р. також передбачено ресурс на проведення пенсійної реформи. Обсяг асигнувань, що спрямовується до Пенсійного фонду, збережено на рівні 2017 р. у сумі 141,3 млрд грн.

Крім того, у бюджет-2018 Мінфін заклав кошти на проведення масштабної реформи ДФС. Ці кошти підуть, зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази, на підвищення заробітних плат працівникам тощо.

«Я вдячний усім за плідну співпрацю і участь у підготовці проекту бюджету-2018. Попереду на нас чекає робота з депутатським корпусом. Ми готові до конструктивного діалогу та сподіваємось на підтримку проекту парламентом», — підкреслив Міністр фінансів.

Ключові факти про держбюджет на 2018 рік:

  • ВВП — +3 %
  • Інфляція — +7 %
  • Дефіцит бюджету — 2,4 % ВВП (77,9 млрд грн)
  • Доходи зведеного бюджету зростуть на 15 % і вперше перевищать 1 трлн грн.

Уряд не підніматиме податків, доходи збільшаться за рахунок економічного зростання.

Урядовий портал